Naar de inhoud
Bestemmingen
Weer en klimaat
Natuur
Buiten
Cultuur
Evenementen
Hemel en live
Mount Canobolas
Foto: w:User:Tirin · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons
Mount CanobolasDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
Groot Australisch Scheidingsgebergte · New South Wales · AustraliëWeer op de top, verwachting en klimaat

Mount Canobolas

Vulkaan1.397 m
Hoogte1.397 mboven zeeniveau
Prominentie–eigen hoogte
Isolatie219 kmtot een hogere top
Top, jul7°gemiddeld maximum
33,34° Z, 148,98° OHoogte 1.397 mUTC+11 · Oost-Australische zomertijd
Van dal tot top
  • Top1.397 m
  • Halverwege1.110 m
  • Dal · Borenore821 m

Vriesgrens in oktober: boven de top

iDe berg

Mount Canobolas in het kort

Mount Canobolas is 1.397 m hoog en ligt in Australië (New South Wales) (bergketen: Groot Australisch Scheidingsgebergte).

Op de top is januari de zachtste maand, met gemiddelde maxima van 23°; 's nachts vriest het 2 maanden per jaar.

De dichtstbijzijnde plaats in de atlas is Borenore, op 12 km in noordelijke richting, op 821 m hoogte.

Gegevens

Hoogte
1.397 m
Bergketen
Groot Australisch Scheidingsgebergte
Regio
New South Wales
Land
Australië
Coördinaten
33,3442° Z, 148,9820° O
Dichtstbijzijnde luchthaven
Luchthaven Bathurst (BHS) · 63 km
iiVerwachting

Het weer op drie hoogtes

De temperaturen zijn voor elke hoogte gecorrigeerd; op de top is het meestal kouder en winderiger dan de verwachting voor het dal doet vermoeden.

De nieuwste verwachting wordt geladen…

iiiKlimaat op de top

Mount Canobolas: het klimaat op de top maand voor maand

Temperatuur en neerslag op de top

Klimaatgemiddelden voor het topgebied (raster van ~1 km), gecorrigeerd met stations
-5°0°5°10°15°20°25°30°23°12°jan23°12°feb20°9°mrt15°6°apr11°3°mei8°0°jun7°-1°jul8°-1°aug11°2°sep15°4°okt18°7°nov21°10°decNeerslag
Klimaatgemiddelden van Mount Canobolas, maand voor maand
Maandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum23°23°20°15°11°8°7°8°11°15°18°21°
Gem. minimum12°12°9°6°3°0°-1°-1°2°4°7°10°
Neerslag68 mm82 mm58 mm49 mm61 mm80 mm87 mm85 mm68 mm81 mm83 mm90 mm
Bewolking25%25%24%28%36%43%41%36%31%31%33%29%
Daglicht14 u 0713 u 1712 u 2011 u 1710 u 259 u 5710 u 0810 u 5111 u 5112 u 5213 u 4914 u 20
Maandscore817784724631293244597575

Sneeuw en nulgradengrens

Gemiddelde hoogte van de nulgradengrens volgens de klimaatgemiddelden van de top (6,5 °C per km); in sneeuwmaanden is het gemiddelde op de top +1 °C of lager
Maandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Nulgradengrens4.100 m4.050 m3.600 m3.000 m2.450 m2.050 m1.800 m1.950 m2.350 m2.850 m3.300 m3.750 m
Topboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °C
ivTerrein

Mount Canobolas in 3D

vOmgeving

Toppen in de buurt

Bergen in Australië
BergHoogteProminentieAfstandTop, max. juli
Young Man Canobola1.330 m–0,7 km O7°
Lees Mountain1.130 m–7,1 km ZW8°
Columbine Mountain874 m–15 km ZW10°
viPlaatsen aan de voet

Overnachten in de omgeving

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)

Borenore

New South Wales · 12 km N
18°max. okt
8regendagen
81score
Borenore
Orange
Foto: Tatters ✾ · CC BY-SA 2.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen

Orange

New South Wales · 13 km NO
18°max. okt
8regendagen
78score
Orange
Spring Hill
Foto: Mattinbgn (talk · contribs) · CC BY 3.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen

Spring Hill

New South Wales · 17 km O
17°max. okt
8regendagen
75score
Spring Hill
Millthorpe
Foto: VirtualSteve · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen

Millthorpe

New South Wales · 22 km ZO
17°max. okt
8regendagen
73score
Millthorpe
In de omgeving

Borenore en omgeving

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)

Borenore

New South Wales · Australië
apr · okt · decbeste maanden
10°max. in juli
821 mhoogte
Borenore

Natuur

Lake Canobolas
Foto: Nathan Carter · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
8,9 km ZO

Lake Canobolas

Meer · 909 m
Lake Canobolas
Borenore Caves
Foto: Brianna714 · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
4,6 km W

Borenore Caves

Grot
Borenore Caves
Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
5,9 km W

Long Cave

Grot
Long Cave

Bergen

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
12 km Z

Young Man Canobola

1.330 m
Young Man Canobola
Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
19 km Z

Lees Mountain

1.130 m
Lees Mountain
Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
25 km ZW

Columbine Mountain

874 m
Columbine Mountain

Erfgoed

Cook Park, Orange
Foto: Forenti · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
11 km ZO

Cook Park, Orange

1873
Cook Park, Orange
Union Bank of Australia building, Orange
Foto: Jaciflics · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
12 km ZO

Union Bank of Australia building, Orange

1857
Union Bank of Australia building, Orange
Duntryleague with Lodge, Park, Gates and former Stables, Woodward St, Orange, NSW, Australia
Foto: Jaciflics · CC BY-SA 4.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
10 km ZO

Duntryleague with Lodge, Park, Gates and former Stables, Woodward St, Orange, NSW, Australia

Duntryleague with Lodge, Park, Gates and former Stables, Woodward St, Orange, NSW, Australia