Naar de inhoud
Bestemmingen
Weer en klimaat
Natuur
Buiten
Cultuur
Evenementen
Hemel en live
Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
Golden Hinde
Foto: Keefer4~commonswiki · CC BY-SA 2.5 · Wikimedia Commons
Golden HindeDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
Golden Hinde
Mount McBride
Foto: Hugo Chisholm · CC BY-SA 2.0 · Wikimedia Commons
Mount McBrideDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
Mount McBride
Kings Peak
Foto: Wasrts · CC BY-SA 3.0 · Wikimedia Commons
Kings PeakDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
Kings Peak
Vancouver Island Ranges · British Columbia · CanadaWeer op de top, verwachting en klimaat

Mount DeVoe

1.737 mKans op sneeuw: jan–apr · nov–dec
Hoogte1.737 mboven zeeniveau
Prominentie572 meigen hoogte
Isolatie3,6 kmtot een hogere top
Top, jul16°gemiddeld maximum
49,69° N, 125,81° WHoogte 1.737 mUTC−7 · Pacific-zomertijd
Van dal tot top
  • Top1.737 m
  • Halverwege950 m
  • Dal · Gold River160 m

Vriesgrens in oktober: boven de top

iDe berg

Mount DeVoe in het kort

Mount DeVoe is 1.737 m hoog en ligt in Canada (British Columbia) (bergketen: Vancouver Island Ranges). De prominentie, het hoogteverschil tussen de top en het laagste zadel naar een hogere top, bedraagt 572 m.

Op de top is augustus de zachtste maand, met gemiddelde maxima van 16°; 's nachts vriest het 8 maanden per jaar. Van maart tot november komen de maxima boven nul.

De dichtstbijzijnde plaats is Gold River, op 20 km in noordwestelijke richting, op 160 m hoogte.

Gegevens

Hoogte
1.737 m
Prominentie
572 m
Bergketen
Vancouver Island Ranges
Regio
British Columbia
Land
Canada
Coördinaten
49,6925° N, 125,8070° W
Dichtstbijzijnde luchthaven
Luchthaven Campbell River (YBL) · 48 km
iiVerwachting

Het weer op drie hoogtes

De temperaturen zijn voor elke hoogte gecorrigeerd; op de top is het meestal kouder en winderiger dan de verwachting voor het dal doet vermoeden.

De nieuwste verwachting wordt geladen…

iiiKlimaat op de top

Mount DeVoe: het klimaat op de top maand voor maand

Temperatuur en neerslag op de top

Klimaatgemiddelden voor het topgebied (raster van ~1 km), gecorrigeerd met stations
-15°-10°-5°0°5°10°15°20°25°-2°-6°jan-1°-7°feb1°-6°mrt3°-5°apr7°-2°mei12°2°jun16°5°jul16°5°aug14°3°sep7°-1°okt0°-5°nov-2°-7°decNeerslag
Klimaatgemiddelden van Mount DeVoe, maand voor maand
Maandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Gem. maximum-2°-1°1°3°7°12°16°16°14°7°0°-2°
Gem. minimum-6°-7°-6°-5°-2°2°5°5°3°-1°-5°-7°
Neerslag623 mm429 mm400 mm292 mm179 mm143 mm87 mm120 mm185 mm524 mm703 mm593 mm
Bewolking68%62%62%57%51%50%36%34%37%58%69%68%
Daglicht8 u 3610 u 0911 u 5113 u 4515 u 2316 u 1715 u 5414 u 2812 u 3810 u 499 u 068 u 09
Maandscore912121416276357401399

Sneeuw en nulgradengrens

Gemiddelde hoogte van de nulgradengrens volgens de klimaatgemiddelden van de top (6,5 °C per km); in sneeuwmaanden is het gemiddelde op de top +1 °C of lager
Kans op sneeuw: jan–apr · nov–dec
Maandjanfebmrtaprmeijunjulaugsepoktnovdec
Nulgradengrens1.100 m1.150 m1.300 m1.550 m2.100 m2.800 m3.350 m3.400 m3.000 m2.200 m1.350 m1.050 m
Top❄ sneeuw❄ sneeuw❄ sneeuw❄ sneeuwboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °Cboven 0 °C❄ sneeuw❄ sneeuw
ivTerrein

Mount DeVoe in 3D

vOmgeving

Toppen in de buurt

Bergen in Canada
BergHoogteProminentieAfstandTop, max. juli
Golden Hinde2.195 m2.195 m5,4 km ZO13°
Mont Elkhorn2.194 m1.024 m11 km N14°
Mount Colonel Foster2.135 m864 m7,7 km NW15°
Rambler Peak2.092 m647 m6,3 km NO17°
Mount McBride2.083 m918 m12 km O14°
Kings Peak2.065 m328 m13 km N14°
Mount Filberg2.035 m584 m14 km NO14°
Mount Cobb2.030 m385 m11 km N14°
viPlaatsen aan de voet

Overnachten in de omgeving

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)

Gold River

British Columbia · 20 km NW
15°max. okt
17regendagen
41score
Gold River
In de omgeving

Gold River en omgeving

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)

Gold River

British Columbia · Canada
jul–sepbeste maanden
24°max. in juli
160 mhoogte
Gold River

Natuur

Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
11 km O

Volcano Lake

Meer · 1.279 m
Volcano Lake
Antler Lake, Gold River
Foto: Kiwibirdman · CC BY 3.0 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
2,6 km N

Antler Lake, Gold River

Meer · 128 m
Antler Lake, Gold River
Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
7,1 km ZO

Kunlin Lake

Meer · 269 m
Kunlin Lake

Bergen

Golden Hinde
Foto: Keefer4~commonswiki · CC BY-SA 2.5 · Wikimedia CommonsDeze foto melden · gelinkt, niet opgeslagen
25 km ZO

Golden Hinde

2.195 m · Vancouver Island Ranges
Golden Hinde
Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
16 km O

Mont Elkhorn

2.194 m
Mont Elkhorn
Satelliet: Sentinel-2 cloudless 2016 van EOX IT Services GmbH · CC BY 4.0 · Bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens (2016)
31 km N

Victoria Peak

2.163 m · Sutton Range
Victoria Peak