



Aïn Draham
Aïn Draham, Jendouba Governorate bölgesinde (Tunus), 702 m rakımda bir şehirdir. Nüfusu yaklaşık 20.938 (2024). Köppen sınıflandırmasına göre burada sıcak yazlı Akdeniz iklimi (Csa) hâkimdir: yazlar kurak ve güneşli, kışlar ılık ve daha yağışlı.
En iyisi: May–Haz · Eki. Ay ay sıcaklık, güneş ve kuru günler.
Kısaca Aïn Draham
Hava puanı en yüksek aylar
Ağustos ayı ortalama en yüksek
Şubat ayı ortalama en düşük
207 mm yağış
6 mm yağış
7,5 km içinde
Aïn Draham hava durumu
Şimdi ve önümüzdeki on gün. 14 ve 30 günlük tahmin bir tık ötede.
Sağanak · rüzgâr 20 km/h · nem 79%
Aïn Draham'a ne zaman gidilir
Her ayın hava puanı (sıcaklık, güneş, kuru günler), sıcaklıkları ve yağışıyla.
| Oca | Şub | Mar | Nis | May | Haz | Tem | Ağu | Eyl | Eki | Kas | Ara | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Puan | 36 | 45 | 58 | 76 | 78 | 81 | 75 | 69 | 77 | 81 | 57 | 35 |
| En yüksek | 12° | 12° | 15° | 18° | 23° | 27° | 30° | 31° | 27° | 23° | 17° | 13° |
| En düşük | 4° | 3° | 5° | 7° | 10° | 15° | 17° | 18° | 16° | 12° | 8° | 5° |
| Yağış (mm) | 193 | 134 | 129 | 116 | 64 | 26 | 6 | 15 | 77 | 120 | 178 | 207 |
| Yağışlı gün | 11 | 8 | 10 | 9 | 9 | 4 | 1 | 3 | 7 | 8 | 14 | 14 |
Aïn Draham'da neler var
Konserler, futbol maçları, yaklaşan resmî tatiller ve yıl boyu kasabanın festivalleri.
Aïn Draham'daki anıtlar ve müzeler
Aïn Draham çevresinde açık hava
Kasabadan geçen yürüyüş rotaları ve 15 km içinde yapılacaklar: dağ evleri, seyir noktaları, tırmanış, kamp, kayak merkezleri ve dalış noktaları.
Aïn Draham çevresinde doğa
Ekim ayında yaban hayatı
Tunus'ta bu ay, yılın geri kalanına göre en çok görülen kuşlar ve memeliler.
Aïn Draham'ın gökyüzü
Aïn Draham çevresinde depremler
Son 30 gün (300 km içinde) ve 1950'den bu yana kayıtlar.
1950'den bu yana yakındaki en güçlüler
Yakındaki antik yerler
Antik yer: 3
Kentler ve yerleşimler
Ören yerleri
Aïn Draham çevresindeki kasaba ve köyler
Her birinin kendi sayfası var: hava durumu, iklim ve en iyi gezi zamanı.
Yukarıdan Aïn Draham
Aïn Draham'a ulaşım
Aïn Draham yakınındaki yerler
Aïn Draham ile benzer iklimdeki yerler
Ay ay sıcaklık, yağış ve güneşlenmeye göre eşleştirildi.