

Ait Daoud
Ait Daoud, Souss-Massa bölgesinde (Fas), 319 m rakımda bir kasabadır. Denize yakındır. Nüfusu yaklaşık 3.653 (2024). Köppen sınıflandırmasına göre burada ılık yazlı Akdeniz iklimi (Csb) hâkimdir: yazlar kurak ve güneşli, kışlar ılık ve daha yağışlı.
En iyisi: Haz–Ağu. Ay ay sıcaklık, güneş ve kuru günler.
Kısaca Ait Daoud
Hava puanı en yüksek aylar
Ağustos ayı ortalama en yüksek
Ocak ayı ortalama en düşük
41 mm yağış
1 mm yağış
Ağustos
2,8 km içinde
Ait Daoud hava durumu
Şimdi ve önümüzdeki on gün. 14 ve 30 günlük tahmin bir tık ötede.
Açık · rüzgâr 2 km/h · nem 60%
Ait Daoud'a ne zaman gidilir
Her ayın hava puanı (sıcaklık, güneş, kuru günler), sıcaklıkları ve yağışıyla.
| Oca | Şub | Mar | Nis | May | Haz | Tem | Ağu | Eyl | Eki | Kas | Ara | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Puan | 89 | 85 | 82 | 95 | 97 | 100 | 98 | 100 | 96 | 95 | 92 | 86 |
| En yüksek | 17° | 17° | 18° | 19° | 20° | 22° | 24° | 24° | 23° | 21° | 20° | 18° |
| En düşük | 11° | 12° | 13° | 14° | 16° | 18° | 20° | 20° | 19° | 17° | 14° | 12° |
| Yağış (mm) | 56 | 58 | 41 | 23 | 5 | 2 | 1 | 2 | 3 | 31 | 59 | 84 |
| Yağışlı gün | 3 | 5 | 8 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 3 | 6 |
| Deniz | 17° | 17° | 17° | 17° | 18° | 19° | 19° | 20° | 20° | 20° | 19° | 18° |
Ait Daoud'da neler var
Konserler, futbol maçları, yaklaşan resmî tatiller ve yıl boyu kasabanın festivalleri.
Ait Daoud'daki anıtlar ve müzeler
Ait Daoud çevresinde açık hava
Kasabadan geçen yürüyüş rotaları ve 15 km içinde yapılacaklar: dağ evleri, seyir noktaları, tırmanış, kamp, kayak merkezleri ve dalış noktaları.
Ait Daoud çevresinde doğa
Ekim ayında yaban hayatı
Fas'ta bu ay, yılın geri kalanına göre en çok görülen kuşlar ve memeliler.
Ait Daoud'un gökyüzü
Ait Daoud çevresinde depremler
Son 30 gün (300 km içinde) ve 1950'den bu yana kayıtlar.
1950'den bu yana yakındaki en güçlüler
Yakındaki antik yerler
Antik yer: 1
Kentler ve yerleşimler
Ait Daoud çevresindeki kasaba ve köyler
Her birinin kendi sayfası var: hava durumu, iklim ve en iyi gezi zamanı.
Yukarıdan Ait Daoud
Ait Daoud'a ulaşım
Ait Daoud yakınındaki yerler
Ait Daoud ile benzer iklimdeki yerler
Ay ay sıcaklık, yağış ve güneşlenmeye göre eşleştirildi.