

Waysons Corner
Waysons Corner, Maryland bölgesinde (ABD) küçük bir yerleşim yeridir. Köppen sınıflandırmasına göre burada nemli subtropikal iklim (Cfa) hâkimdir: yağış yıl boyuna yayılır, gerçek bir kurak mevsim yoktur.
En iyisi: Nis · Eyl–Eki. Ay ay sıcaklık, güneş ve kuru günler.
Kısaca Waysons Corner
Hava puanı en yüksek aylar
Temmuz ayı ortalama en yüksek
Ocak ayı ortalama en düşük
114 mm yağış
69 mm yağış
14 km içinde
Waysons Corner hava durumu
Şimdi ve önümüzdeki on gün. 14 ve 30 günlük tahmin bir tık ötede.
Açık · rüzgâr 13 km/h · nem 84%
Waysons Corner'e ne zaman gidilir
Her ayın hava puanı (sıcaklık, güneş, kuru günler), sıcaklıkları ve yağışıyla.
| Oca | Şub | Mar | Nis | May | Haz | Tem | Ağu | Eyl | Eki | Kas | Ara | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Puan | 35 | 33 | 46 | 72 | 69 | 51 | 41 | 47 | 70 | 80 | 61 | 33 |
| En yüksek | 7° | 9° | 13° | 19° | 24° | 29° | 31° | 30° | 27° | 20° | 14° | 9° |
| En düşük | -3° | -2° | 2° | 8° | 13° | 18° | 21° | 20° | 16° | 9° | 4° | 0° |
| Yağış (mm) | 72 | 69 | 92 | 90 | 109 | 112 | 114 | 99 | 97 | 90 | 76 | 82 |
| Yağışlı gün | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 14 | 14 | 13 | 10 | 8 | 7 | 9 |
Waysons Corner'de neler var
Konserler, futbol maçları, yaklaşan resmî tatiller ve yıl boyu kasabanın festivalleri.
Waysons Corner'deki anıtlar ve müzeler
Diğer müzeler: Patuxent Rural Life Museums
Waysons Corner çevresinde açık hava
Kasabadan geçen yürüyüş rotaları ve 15 km içinde yapılacaklar: dağ evleri, seyir noktaları, tırmanış, kamp, kayak merkezleri ve dalış noktaları.
Waysons Corner çevresinde doğa
Ekim ayında yaban hayatı
ABD'da bu ay, yılın geri kalanına göre en çok görülen kuşlar ve memeliler.
Waysons Corner'in gökyüzü
Waysons Corner çevresinde depremler
Son 30 gün (300 km içinde) ve 1950'den bu yana kayıtlar.
1950'den bu yana yakındaki en güçlüler
Waysons Corner çevresindeki kasaba ve köyler
Her birinin kendi sayfası var: hava durumu, iklim ve en iyi gezi zamanı.
Yukarıdan Waysons Corner
Waysons Corner'e ulaşım
Waysons Corner yakınındaki yerler
Waysons Corner ile benzer iklimdeki yerler
Ay ay sıcaklık, yağış ve güneşlenmeye göre eşleştirildi.