


Mountain Pine
Mountain Pine, Arkansas bölgesinde (ABD) bir kasabadır. Nüfusu yaklaşık 585 (2020). Köppen sınıflandırmasına göre burada nemli subtropikal iklim (Cfa) hâkimdir: yağış yıl boyuna yayılır, gerçek bir kurak mevsim yoktur.
En iyisi: Nis · Eki–Kas. Ay ay sıcaklık, güneş ve kuru günler.
Kısaca Mountain Pine
Hava puanı en yüksek aylar
Temmuz ayı ortalama en yüksek
Ocak ayı ortalama en düşük
110 mm yağış
74 mm yağış
14 km içinde
Mountain Pine hava durumu
Şimdi ve önümüzdeki on gün. 14 ve 30 günlük tahmin bir tık ötede.
Açık · rüzgâr 7 km/h · nem 51%
Mountain Pine'ye ne zaman gidilir
Her ayın hava puanı (sıcaklık, güneş, kuru günler), sıcaklıkları ve yağışıyla.
| Oca | Şub | Mar | Nis | May | Haz | Tem | Ağu | Eyl | Eki | Kas | Ara | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Puan | 40 | 48 | 69 | 73 | 56 | 47 | 31 | 33 | 60 | 78 | 72 | 42 |
| En yüksek | 11° | 13° | 18° | 23° | 27° | 31° | 34° | 34° | 30° | 24° | 17° | 12° |
| En düşük | -1° | 1° | 5° | 10° | 15° | 19° | 21° | 21° | 17° | 10° | 5° | 1° |
| Yağış (mm) | 90 | 100 | 124 | 118 | 144 | 106 | 110 | 74 | 91 | 133 | 127 | 122 |
| Yağışlı gün | 8 | 9 | 11 | 11 | 14 | 11 | 15 | 13 | 9 | 9 | 8 | 9 |
Mountain Pine'de neler var
Konserler, futbol maçları, yaklaşan resmî tatiller ve yıl boyu kasabanın festivalleri.
Mountain Pine'deki anıtlar ve müzeler
Mountain Pine çevresinde açık hava
Kasabadan geçen yürüyüş rotaları ve 15 km içinde yapılacaklar: dağ evleri, seyir noktaları, tırmanış, kamp, kayak merkezleri ve dalış noktaları.
Mountain Pine çevresinde doğa
Ekim ayında yaban hayatı
ABD'da bu ay, yılın geri kalanına göre en çok görülen kuşlar ve memeliler.
Mountain Pine'nin gökyüzü
Mountain Pine çevresinde depremler
Son 30 gün (300 km içinde) ve 1950'den bu yana kayıtlar.
Mountain Pine çevresindeki kasaba ve köyler
Her birinin kendi sayfası var: hava durumu, iklim ve en iyi gezi zamanı.
Yukarıdan Mountain Pine
Posta kodu
Mountain Pine'ye ulaşım
Mountain Pine yakınındaki yerler
Mountain Pine ile benzer iklimdeki yerler
Ay ay sıcaklık, yağış ve güneşlenmeye göre eşleştirildi.
