




Fall River
Fall River, Massachusetts bölgesinde (ABD) bir şehirdir. Denize yakındır. Nüfusu yaklaşık 94.000 (2020). Köppen sınıflandırmasına göre burada sıcak yazlı nemli karasal iklim (Dfa) hâkimdir: yazlar ılık, kışlar soğuk, yağış her mevsimde.
En iyisi: May · Eyl–Eki. Ay ay sıcaklık, güneş ve kuru günler.
Kısaca Fall River
Hava puanı en yüksek aylar
Temmuz ayı ortalama en yüksek
Ocak ayı ortalama en düşük
101 mm yağış
92 mm yağış
Ağustos
2,3 km içinde
Fall River nasıl büyüdü
Yerleşik alanda yaşayan nüfus (bugün 42 km²), 1975'ten bu yana beş yılda bir; 2030 öngörüdür.
+21%1975'te 93 bin → 2025'te 112 binFall River hava durumu
Şimdi ve önümüzdeki on gün. 14 ve 30 günlük tahmin bir tık ötede.
Güneşli · rüzgâr 15 km/h · nem 50%
Fall River'e ne zaman gidilir
Her ayın hava puanı (sıcaklık, güneş, kuru günler), sıcaklıkları ve yağışıyla.
| Oca | Şub | Mar | Nis | May | Haz | Tem | Ağu | Eyl | Eki | Kas | Ara | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Puan | 29 | 31 | 29 | 52 | 69 | 67 | 57 | 61 | 75 | 68 | 39 | 26 |
| En yüksek | 3° | 5° | 9° | 15° | 20° | 25° | 28° | 28° | 24° | 17° | 12° | 6° |
| En düşük | -6° | -5° | -2° | 3° | 9° | 14° | 17° | 17° | 13° | 6° | 1° | -3° |
| Yağış (mm) | 94 | 93 | 124 | 117 | 92 | 101 | 95 | 97 | 98 | 105 | 116 | 112 |
| Yağışlı gün | 10 | 10 | 10 | 11 | 11 | 12 | 12 | 11 | 10 | 11 | 10 | 12 |
| Deniz | 5° | 3° | 4° | 7° | 12° | 16° | 20° | 21° | 20° | 16° | 12° | 8° |
Fall River'de neler var
Konserler, futbol maçları, yaklaşan resmî tatiller ve yıl boyu kasabanın festivalleri.
Fall River'deki anıtlar ve müzeler
Diğer müzeler: Children’s Museum of Greater Fall River
Fall River çevresinde açık hava
Kasabadan geçen yürüyüş rotaları ve 15 km içinde yapılacaklar: dağ evleri, seyir noktaları, tırmanış, kamp, kayak merkezleri ve dalış noktaları.
Fall River çevresinde doğa
Ekim ayında yaban hayatı
ABD'da bu ay, yılın geri kalanına göre en çok görülen kuşlar ve memeliler.
Fall River'in gökyüzü
Fall River çevresinde depremler
Son 30 gün (300 km içinde) ve 1950'den bu yana kayıtlar.
Tsunamiler · Fall River
Üniversiteler ve araştırma enstitüleri
Fall River çevresindeki kasaba ve köyler
Her birinin kendi sayfası var: hava durumu, iklim ve en iyi gezi zamanı.
Yukarıdan Fall River
Posta kodları
Fall River'e ulaşım
Fall River yakınındaki yerler
Fall River ile benzer iklimdeki yerler
Ay ay sıcaklık, yağış ve güneşlenmeye göre eşleştirildi.
